Blog


3D Kalem Hakkında Genel Bilgiler
08 Şubat
2019

3D Kalem Hakkında Genel Bilgiler


3D kalem hakkında genel bilgiler 

Merhabalar, bu yazımızda sizlere 3D kalem ile ilgili genel bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler ışığında 3D kalem ile ilgili merak ettiğiniz sorulara umarım cevap bulabilirsiniz.

3D kalem nedir?

3D yazıcılar birçok alanda kullanılmakta ve son yıllarda ismini duyurmaya başlamıştır. Muhtemelen sizler de 3D yazıcıları duydunuz ancak 3D kalemleri biliyor musunuz?

3D kalem bir dolma kalem ile hemen hemen aynı görünüme sahiptir. Tıpkı normal yazı yazar gibi elinizde tutabilir ve çizim yapmaya başlayabilirsiniz. 3D yazıcılar ile benzer bir prensibe sahip 3D kalemler, 3D yazıcıdan farklı olarak bilgisayara bağımlı olmadan öncesinde herhangi bir taslak oluşturmadan tamamen eliniz ile kontrol ederek 3boyutlu çizim yapmanıza olanak verir. 3D kalemler ile dilediğiniz her yerde çizim yapmanız mümkündür.

3D kalem içeriğinde kullanılan filament ile x,y,z eksenlerinde katmanlar oluşturarak 3 boyutlu çizim yapabilirisiniz. 3D kalem ucundan ısıtılmış ya da ılık plastik ekstrüze eden bir kalemdir, ılık plastik kalemin ucundan çıktığında soğuyup katılaşır ve bu sayede istenilen 3 boyutlu çizim yapılabilir. 3D kalem ile düz bir yüzeyi boyayarak, 2 boyutlu şekilleri birleştirerek 3 boyutlu yapabilir, katmanlar halinde çizerek 3 boyutluhttps://www.youtube.com/watch?v=LgLGIsQHq_U hale getirebilir ya da havada şekiller çizebilirsiniz.

Herhangi bir yazılıma ihtiyacınız olmadan tamamen hayal gücünüz ile çizim yapabilirsiniz.  Kullanımı oldukça kolay olan 3D kalem ile hayalinizdeki tasarımları gerçeğe dönüştürebilirsiniz. 3D Kalem ile profesyonel çizimler için elinizin kaleme alışması ve çok kısa bir süre kalem ile alıştırma yapmanız yeterlidir.


Anahtar Kelimeler : 3D Kalem 3D Kalem Nedir Filament,

Copyright @2019 | Tüm Hakları Saklıdır Nanomedya