Maker Atölye

Çocuklar için maker etkinliklikleri özellikle çocukların gelişime katkı sağlamaktadır.Teknoloji ve bilimin hızla ilerlediği günümüz dünyasında Maker Atölye olarak, çocuklarımızın tüketen değil üreten bireyler olmaları için çalışmalar yürütmekteyiz. Maker etkinlikleri 8-14 yaş aralığındaki bir çocuğun hayatına ne gibi katkılar sağlayabilir ve çocuğun hayatında neleri değiştirir ve geliştirebilir birkaç madde halinde sizler için maker uygulamasının genel faydalarını listeledik; üretme bilinci katar, hayal gücünü geliştirir ,paylaşma bilinci katar,3 boyutlu düşünme algısı katar.

Tüm bu gelişmeleri göz önünde bulundurarak yaptığımız etkinlik ve aktiviteleri, çocuklarımızın gelişimsel özelliklerini dikkate alarak hazırlayıp çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştirmekteyiz.

Matölye Maker Teknoloji Atölyelemizde maximum 10 kişi olacaktır ve pandemi kurallarına dikkat edilecektir. Maker Atölye 3 Temmuz  2021  Cumartesi günü başlıyor. 28 Ağustos Cumartesi gününe kadar devam edecek olan atölyeler her cumartesi 3 saat sürecek. Atölye 21  saat sürecektir.  8-14 arası çocukların kayıt yaptırabileceği atölyelerimizde çocuklar kodlama atölyesi, robotik atölyesi, 3D tasarım atölyesi ve manyetik devre atölyeleriyle teknoloji ile üretim yapmayı öğrenebilecekler.  

Matölye Maker Etkinlikleri 

·      3D Kalem ile Tasarım

·      mblok ile ArduPen

·     Otto Robot

·     Scracht

·     Boffin Magnetic Elektronik Devre Elemanları

·     3D Yazıcı ile Tasarım